Drodzy Rodzice,
już 2178 Talenciaków zarejestrowaliśmy na koncie naszej szkoły.
Dziękujemy za wsparcie!!!
Drodzy Rodzice,
już 2178 Talenciaków zarejestrowaliśmy na koncie naszej szkoły.
Dziękujemy za wsparcie!!!
Dzisiaj świętujemy urodziny naszej patronki Marii Skłodowskiej-Curie. Maria urodziła się 7 listopada 1867 w Warszawie. Niebawem opiekunki Samorządu Uczniowskiego rozstrzygną konkurs plastyczny na PORTRET noblistki. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma ciekawostkami z życia Marii Skłodowskiej-Curie:
🚲Maria i Piotr pojechali w podróż poślubną rowerami
👄 Maria posługiwała się 5 jezykami: polskim, rosyjskim, francuskim, angielskim i niemieckim
🏔 Maria i Piotr wspięli się na Rysy
👫 Maria Przyjaźniła się z Albertem Einsteinem
📖 Umiała płynnie czytać w wieku 4 lat
🚛 Jako jedna z pierwszych kobiet miała prawo jazdy na samochody osobowe i ciężarowe
Znaliście te fakty z życia Marii Skłodowskiej-Curie?
Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego ,,Portret Marii Skłodowskiej - Curie". Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klasy 1-3:
🥇Igor Boruch, klasa 3b
🥈Anna Grzelak, klasa 3b
🥉Alicja Machała, klasa 1a
W kategorii klasy 4-8:
🥇Alex Olejniczak, klasa 5a
🥈Daria Bachorska, klasa 7a
🥉Natalia Krzewina, klasa 6b
Gratulacje🎉
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.
P. Janiszewska, I. Śleboda
,,Zdrowo jemy'' - pogawędki o zasadach prawidłowego żywienia oraz zajęcia praktyczne na świetlicy szkolnej
I. Śleboda
31 października uczniowie klasy 4a, 7b i 8a zwiedzali Bydgoszcz. Podziwialiśmy Stary Rynek, katedrę św. Marcina i Mikołaja, trzy spichlerze nad Brdą - oficjalny symbol miasta, rzeźbę „Przechodzący przez rzekę”, Operę Nova oraz Wyspę Młyńską. Byliśmy w niezwykłym Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym w ciekawy i niecodzienny sposób ukazywana jest historia higieny, brudu. Wykonaliśmy własne, pachnące i kolorowe mydełka.
30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii organizowanej przez Bractwo Kerin. Uczniowie przenieśli się w czasy II wojny światowej. Poznali nie tylko ważne daty, ale dowiedzieli się o męstwie i poświęceniu naszych przodków.
Okazuje się, że brak krzeseł może być dobrym pretekstem do świetnej zabawy,
o czym przekonali się uczniowie klasy 5a. Zamiast tradycyjnego podsumowania cyklu lekcji poświęconych lekturze „Chłopcy z Placu Broni”, oddali się twórczej pracy, tworząc plakaty, komiksy i gry planszowe; te ostatnie oczywiście wypróbowali, gdy już odzyskali krzesła.
Aneta Andrzejczak
Uczniowie klas 3a i 3b wybrali się 30 października na rajd patriotyczny pod hasłem #Szkoła Pamięta. Odwiedzili mogiłę Stu Straconych w lesie Lućmierskim. Posprzątali, złożyli kwiaty i zapalili symboliczne światło. Była to żywa lekcja historii. Opiekunami były Aleksandra Zientarska, Katarzyna Targalska i Katarzyna Piechota - Łuczak.
9 listopada 2023 r.
►godz. 10:00 – 12:00, „Niepodległość - dawniej i dziś”, debata historyczna.
Premiera publikacji historycznej o tym samym tytule.
Miejski Ośrodek Kultury Stary Młyn, ul. Długa 41a
10 listopada 2023 r.
►godz. 18:00, koncert muzyki filmowej w wykonaniu Krzesimira Dębskiego i solistów: Katarzyny Sut i Kacpra Andrzejewskiego, z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Primuz.
Miejski Ośrodek Kultury Stary Młyn, ul. Długa 41a
11 listopada 2023 r.
►godz. 10:30, Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Zgierza.
Kościół farny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, pl. Jana Pawła II 11/13
►godz. 12:00 – 15:00, Bieg Niepodległości ulicami Parku Kulturowego Miasto Tkaczy, dystanse 1918 m i 12,3 km
►godz. 15:45, powitanie Sztafety Rowerowej po Ogień Niepodległości.
pl. Kilińskiego
►godz. 16:00, start Parady Niepodległości z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Góry św. Małgorzaty i Zespołu Pieśni i Tańca Boruta.
Przemarsz ul. Długą.
„PRZYSTANEK WOLNOŚĆ” przy Pomniku Wolności i Niepodległości, ul. Długa 27
►godz. 16:45, oddanie hołdu twórcom Niepodległej Polski przy Tablicach Pamiątkowych na Ratuszu, m.in. wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Zgierza, złożenie Ognia Niepodległości i kwiatów, oprawa muzyczna Orkiestry Dętej.
► godz. 17:15, Piknik Niepodległościowy w Biało – Czerwonych Barwach:
-Muzeum Miasta Zgierza,
-ZHP Hufiec Zgierz,
-Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”
-Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu
- Stowarzyszenie EZG z akcją „Złóż życzenia Niepodległej”
- Liga Kobiet Polskich z wystawą „Matki Niepodległej Polski”
Specjalna oprawa muzyczno – taneczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Boruta”.
Grochówka wojskowa serwowana z kotła.
►godz. 17:15, wymarsz Harcerzy i Sztafety Rowerowej na Stary Cmentarz, Apel Pamięci i złożenie Ognia Niepodległości na Płycie Kostiuchnowskiej,
ul. ks. P. Skargi 28
►godz. 18:30, „Zaśpiewaj z nami dla Niepodległej” - koncert
Sala Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, ul. Łęczycka 2
27 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Pierwszoklasiści pięknie się zaprezentowali, a następnie Pani Dyrektor Anna Sadok przyjęła od nich ślubowanie i dokonała pasowania. Dzieci otrzymały również gratulacje od Prezydenta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego. Na zakończenie uroczystości uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominki a następnie wspólnie świętowali zajadając słodkości.Życzymy naszym Pierwszoklasistom świetnych wyników w nauce, samych sukcesów i zawsze takiego uśmiechu jak dzisiaj!
Dnia 26.20.2023 w świetlicy uczniowie wykonali ciekawe kije deszczowe – zadanie projektowe nr 20 (projekt „Zabawa sztuką”) – zgodnie z założeniami sztuki aborygeńskiej.
Najpierw wspólnie obejrzeliśmy film instruktażowy z zasobów YouTube`a, a następnie dzieci samodzielnie wykonały „rainstick”, zwany „zaklinaczem deszczu”.
W ruch poszły mazaki, naklejki, taśmy samoprzylepne, nożyczki, tasiemki satynowe, ale także… kasze: jęczmienna, gryczana, bulgur… bo ziarenka różnej wielkości imitują różne dźwięki.
Karolina Patora
Uczniowie klasy 4a posadzili na terenie szkoły wiele sadzonek jeżowek i orlików.
I. Śleboda
Prezenter pogody, potocznie zwany pogodynką lub pogodynkiem, to osoba, która zajmuje się prezentowaniem pogody w radiu lub w telewizji. Było wesoło, ponieważ młodzi przyrodnicy z klas 4 wcielili się w prezenterów pogody.
I. Śleboda
Dziś (25.10.) klasy siódme wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz przy ulicy Piotra Skargi. Mimo niezbyt sprzyjającej aury uczniowie z zapałem zajęli się sprzątaniem. Zapaliliśmy znicze przy miejscach pamięci narodowej, odwiedziliśmy również groby nauczycieli naszej szkoły. Klasy siódme z własnej inicjatywy posprzątały i zapaliły symboliczne światełko także przy opuszczonych nagrobkach oraz miejscach pochówku dzieci. Była to dla nich cenna lekcja nie tylko patriotyzmu, ale i pokory.
P. Janiszewska, A. Staniewska
Samorząd Uczniowski organizuje Dzień Dyni - poniedziałek 30.11. Każdy uczeń szkoły, który przyniesie ozdobioną dynię lub wydrążoną w jakiś wzór, nie będzie pytany tego dnia ani nie będzie pisać niezapowiedzianej kartkówki.
Akcja ZGRANA KLASA
Dzisiaj, 24 października nasi uczniowie wybrali przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich w Urzędzie Miasta Zgierza. Stają się oni głosem lokalnej młodzieży i do nich szkolni koledzy i koleżanki mogą zgłaszać się z pomysłami lub problemami, które można spróbować rozwiązać. Młodzieży włącza się w działania miasta i tworzy własne inicjatywy.
Wybory wygrali: Alexander Rajski oraz Mikołaj Franciszkowski.
Gratulacje
23 października uczniów klasy 3b odwiedził Pan Piotr Łyskawka opowiadał o swojej pracy i firmie ABB w której pracuje. Zapoznał uczniów z budową i pracą silników elektrycznych. Dzielnie odpowiadał na pytania, których nie było końca. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców. Uczniowie klasy 3b i Panie Kasie.
Uczniowie klasy 3b na zajęciach z kodowania rozwijają swoje umiejętności z projektowania i konstruowania. Korzystają z klocków zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" radości jest co nie miara
Klasa 8 zwieńczyła długiegie omawianie lektury "Pan Tadeusz" ucieczką z wirtualnego escape roomu :) Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki i zbierać cyfry do kodów, by móc ukończyć zabawę.
A. Staniewska
Po ukończeniu lektury "Mały Książę" klasy siódme wykonały makiety planety B-612.
A. Staniewska