Z dumą informujemy, że uczennica klasy 8B Maria Janyska otrzymała stypendium naukowe UMZ.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z dumą informujemy, że uczennica klasy 8B Maria Janyska otrzymała stypendium naukowe UMZ.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W poniedziałek 03.10 odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy kandydatów:
1. Borys Boruch klasa 4b
2. Kaja Knop klasa 4b
3. Blanka Grzybowska – Kopiasz klasa 5b
4. Paulina Marciniak klasa 8b
5. Hanna Gawron klasa 8b
6. Aleksandra Cyrulińska klasa 8b
7. Mateusz Szymczak klasa 8b
8. Aleksandra Pałągiewicz klasa 8c
9. Amelia Pałągiewicz klasa 8c
10. Jagoda Czaplińska klasa 8c
Uczniowie klas ósmych wzięli w niedzielę 25 września udział w rajdzie szlakiem walk wrześniowych 1939 roku w naszej okolicy.
Trasa rajdu biegła przez Dąbrówkę, Jeżewo, Białą, Kębliny oraz Besiekierz Rudny. Na cmentarzu parafialnym w Białej, przy wspólnej mogiłe poległych w nocnej walce 7/8 września 1939 r. żołnierzy 28 pułku Strzelców Kaniowskich nastapiło uczczenie ich pamięci wspólnie z członkami Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy“. Podobna uroczystość miała miejsce przy obelisku w Kęblinach, gdzie wspomniano żołnierzy poległych w nocnej walce sprzed 83 lat.
Rajd zakończyło wspólne ognisko w Besiekierzu Rudnym na terenie Szkoły Podstawowej im. 28. pułku Strzelców Kaniowskich. Opiekunami grupy byli: nauczyciel historii Dominik Kaźmierski oraz nauczyciel religii Grzegorz Kuczera.
Odbyliśmy warsztaty wikliniarskie, po drodze odwiedziliśmy zamek w Oporowie. Następnie udaliśmy się do Płocka gdzie zwiedziliśmy starówkę oraz katedrę. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty w manufakturze "Słodko zakręcone", gdzie własnoręcznie wykonaliśmy najsmaczniejsze lizaki .Po kolacji poszliśmy na spacer w okolice jeziora w Soczewce, miejscu zakwaterowania.
Dnia 19.09.br. uczniowie , którzy zostali po lekcjach w świetlicy szkolnej mogli wysłuchać czytanej przez Panią Karolinę bajki pt. „Kolorowy potwór” autorstwa Anny Llenas. Ta prosta i zabawna historia wprowadza dzieci w fascynujący świat uczuć. Uczy, jak rozpoznawać i nazywać emocje.
Po swobodnych wypowiedziach na temat przeczytanego tekstu dzieci miały za zadanie zapełnić „własne słoiki” emocjami, jakie im dzisiaj w szkole towarzyszą. Powstały ciekawe, kolorowe prace.
Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, zabawy i wiary we własne siły. Na korytarzach dominowały kropkowe stylizacje. W klasach edukacji wczesnoszkolnej oglądaliśmy film o dziewczynce imieniem Vashti, która dzięki zwykłej kropce i swojej nauczycielce zaczęła wierzyć w siebie. Tworzyliśmy też kropkowe drzewka, a dzięki sprzętowi z programu Laboratoria Przyszłości odbyliśmy kropkową sesję zdjęciową. Do zabawy włączyły się również klasy 4-7, wykonując kropkowe dzieła sztuki podczas zajęć z plastyki.
Dnia 14.09.2022 r. uczniowie przebywający w szkolnej świetlicy uczestniczyli w drugim już działaniu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Zadanie nazywa się „Rysowana odpowiedź” i polega na tym, żeby za pomocą rysunku odpowiedzieć na jedno z zadanych pytań.
Zajęcia poprowadziła Karolina Patora.
Zdążyliśmy przed deszczem...
Klub Miłośników Przyrody-klasa 6a, posadził na terenie szkoły ciekawą odmianę brzozy brodawkowatej/ Betula pendula 'Dalecarlica'
Dnia 13.09.2022r. uczennice klasy 1 a przebywające w świetlicy wykonały 1 zadanie w ramach projektu „Zabawa sztuką”. Zadanie nosi nazwę „Kartonowa pomoc” i polega na wtórnym wykorzystaniu kartonowego pudełka dowolnych rozmiarów. Dziewczynki obkleiły pudełko po … torcie, wykorzystując kolorowy papier samoprzylepny oraz naklejki z magazynu „Kucyki i konie”.
Docelowo w kartonie znajdą się różne pomysły i propozycje, co robić, gdyby któremuś z dzieci świetlicowych się nudziło. Karteczki będą zapakowane w żółte jajka po Kinder Niespodziankach.
Karton to materiał, z którego można wyczarować prawdziwe cuda.
W okresie wakacji nasza zniszczona sala gimnastyczna uległa metamorfozie. Jesteśmy wdzięczni, dziękujemy wszystkim, którzy się w to przedsięwzięcie zaangażowali. Sponsorem materiałów był Arkadiusz Bondyra/ Firma Torggler, wykonawcą Firma Power Therm/ Dariusz Tomaszewski. Koszty wykonawcy zostały pokryte przez Prezydenta Miasta Zgierz-Przemysława Staniszewskiego oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 w Zgierzu. Uczniowie są bardzo zadowoleni, mogą się cieszyć piękną, bezpieczną salą gimnastyczną
Gratulujemy naszej uczennicy Aleksandrze Cyrulińskiej sukcesu w Festiwalu Piosenki #ZgJezoGranie.
Nagrodę główną ufundowaną przez Urząd Miasta Zgierza wręczył Pan Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski.
Gratulujemy!!!
Pierwsze przyjemne eko-działanie na świetlicy szkolnej: Praca wielkoformatowa na naszym chodniku
Dnia 7 września 2022 (środa) dzieci przebywające w świetlicy uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w domu i w szkole.
Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa na korytarzu, w stołówce, szatni i toalecie.
Następnie wykonały kolorowe zawieszki na drzwi, na których widnieją numery alarmowe.
Zajęcia poprowadziła Karolina Patora.
Narodowe czytanie to akcja społeczna pod patronatem Prezydenta Polski propagująca znajomość literatury narodowej. 03.09. w zgierskim Parku Kulturowym Miasta Tkaczy odbyło się czytanie "Ballad i romansów" A. Mickiewicza - utworów, które symbolicznie rozpoczęły w Polsce romantyzm. Reprezentacja naszej szkoły, wraz z Panią Dyrektor Anną Sadok oraz Panią Aleksandrą Staniewską, wysłuchała recytacji utworów wieszcza.
Klasy 4 oraz świetlica szkolna pod opieką p. I. Ślebody przystępują ponownie do Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego Z EKOLOGIĄ NA TY.
Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia
ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej
państwa na rok szkolny 2022/2023 (Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie
postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji; Rozwijanie umiejętności
metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-
komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie
krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych; Wsparcie nauczycieli i innych członków społeczności szkolnych w rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów, w szczególności
z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”).
Drodzy Rodzice,
Z radością informuję, że w tym roku szkolnym nasza świetlica ponownie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Zabawa sztuką”.
Projekt bazuje na założeniach Friedricha Froebla i jest niezwykle atrakcyjny dla dzieci, ponieważ jednym z podstawowych założeń pedagogiki freblowskiej jest … zabawa.
Projekt odnosi się do świata sztuki w kontekście sztuk plastycznych (tj. malarstwo, wzornictwo, architektura, rzeźba).
Pytają Państwo: „Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci?”
Nie, pod warunkiem, że się nią bawimy. Podczas realizacji działań nie skupiamy się na tytułach czy trudnych nazwiskach, tylko oswajamy dzieci z dziełami, otaczamy reprodukcjami, wzbudzamy ich ciekawość.
Karolina Patora