Ukwieciliśmy szkołę.
Akcja ZGRANA KLASA.
Klasa 4a była najlepsza.
Podczas tygodnia poezji chętne osoby były skonfrontowane z 5 wyzwaniami. Najpierw trzeba było dopasować autora i tytuł do podanego fragmentu wiersza, potem rozwiązać krzyżówkę, pobawić się w blackout poety, podarować wiersz i na koniec ułożyć wersy wiersza według własnej kolejności. Wykonanie wszystkich wyzwań wymagało wytrwałości i zaangażowania, dlatego osoby, które sumiennie uczestniczyły w akcji otrzymały dyplomy uznania oraz nagrody. Dodatkowo z gazetek tematycznych można było dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z poezją, zapoznać się z życiorysem Czesława Miłosza oraz przeczytać jego wiersz „Przypowieść o maku”. W bibliotece został przygotowany regał z wybranymi dziełami naszych polskich poetów m.in.: Jana Brzechwy, Juliusza Tuwima, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Marii Konopnickiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego, Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.
Sukcesy naszych uczniów w pierwszych zawodach z cyklu Mistrz Białego Orlika-Lodomania z Czerkawskim.
I MIEJSCE w kategorii klas VII- VIII zajęła drużyna naszych reprezentantek w składzie:
Aleksandra Tomczak
Pola Głowacka
Lena Jęczkowska
Daria Bachorska
II MIEJSCE w kategorii klas IV-VI wywalczył zespół złożony z następujących uczniów :
Jakub Kret
Agata Kałuża
Mateusz Maj
Oliwia Walczyk
Maria Przybylak
Gratulujemy naszym zespołom, które zajęły bardzo wysokie miejsca w rywalizacji miejskiej.
W dniu dzisiejszym (05.04) uczniowie klasy 7 mieli okazję uczestniczyć w ramach projektu "Równi-różni", w warsztatach tematycznych z udziałem młodzieży ze zgierskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz grupy uczestników Self-Adwokatów.
Warsztaty organizowane były przez Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zgierzu.
Podczas dzisiejszych warsztatów, został roztrzygnięty konkurs tik-tokowy, w którym zobyliśmy I MIEJSCE.
Ogromne gratulacje dla naszych wspaniałych uczniów!
Opiekunowie:
Paulina Janiszewska
Katarzyna Piechota-Łuczak
Dnia 4 kwietnia 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu.
Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły ubrani w niebieskie stroje, wyrażając swoje wsparcie dla osób dotkniętych tym zaburzeniem.
Obchody Dnia Autyzmu były ważnym wydarzeniem, które promowało akceptację, zrozumienie oraz szacunek dla wszystkich członków społeczności szkolnej.
Dzisiaj nasi utalentowani pierwszoklasiści wzięli udział w emocjonującym turnieju piłkarskim Boruta Cup! Uczestniczyli w nim uczniowie urodzeni w 2016 roku, a nasza drużyna pokazała się z jak najlepszej strony, wygrywając aż 3 z 4 meczy! Widzieliśmy niesamowite akcje, piękne gole i fenomenalne interwencje bramkarzy.
Oto lista zawodników, którzy wzięli udział w rywalizacji:
Stanisław Bartosiak
Hubert Sikorski
Leon Szczęsny
Iga Czekalska
Piotr Stępień
Igor Jóźwiak
Filip Hućko
Witek Witak
Jakub Kantorek
Oraz nasz opiekun grupy:
Sebastian Ostrowski
Dziękujemy Wam wszystkim za wspaniałą grę i determinację na boisku!
Antek i Kuba przygotowali się do zajęć i wcielili w rolę nauczyciela. Brawo chłopcy
Kolejna edycja Programu POLSKA STOLICA RECYKLINGU już za nami. Mieliśmy wiele działań, a wszystko dla dobra naszej planety, najbliższej okolicy, nas samych.
Nie jesteśmy obojętni na problemy środowiska.
I. Śleboda
Chcielibyśmy ogłosić szkolne zawody w piłkę nożną dla klas 1-3, dla chłopców i dziewczynek, które odbędą się w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia) o godzinie 13:00 na naszej szkolnej hali. Drużyny muszą składać się z trzyosobowych zespołów, z zawodnikami po jednym z każdej z klas: pierwszej, drugiej i trzeciej. Drużyny występują w jednej kategorii rozgrywkowej, chłopców i dziewczynek. Będziemy grać w formacie 2 plus bramkarz. Do wygrania atrakcyjne nagrody!
Za szkolne zawody odpowiedzialni są:
Sebastian Ostrowski i Damian Bałabuch.
Zapisy na szkolne mistrzostwa piłki nożnej przyjmowane są u Pana Sebastiana Ostrowskiego do końca tygodnia do godziny 17:00.
W środę 27 marca w naszej szkole odbył się apel wielkanocny. Uczniowie naszej szkoły z klas 4b, 6b,7a, 8a oraz oddział przedszkolny wzięli udział w przedstawieniu religijnym pt. "Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał". Wszyscy po mistrzowsku odegrali swoje role. Rozważania teologiczne i piękna muzyka dostarczyły nam chwil zadumy, refleksji i wzruszeń. Piękne dekoracje przygotowały: p. Katarzyna Targalska i p. Katarzyna Wilgocka. Nad organizacją i przebiegiem przedstawienia czuwała katechetka p. Renata Gieraga.
Rywalizacji ciąg dalszy ZWIERZĘTA ZMIENNOCIEPLNE.
W dniu 26 marca 2024 roku uczniowie klas 7A i 7B mieli okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach chemicznych w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Warsztaty skupiały się na eksperymentach z reakcjami chemicznymi, prowadzonymi w mini skali. Uczniowie mieli okazję nie tylko rozwijać swoje zainteresowanie chemią, ale także aktywnie eksplorować naukę w praktyce. Warsztaty w EC1 Łódź stanowiły inspirujące doświadczenie, które pozwoliło uczestnikom lepiej zrozumieć świat reakcji chemicznych
Nasze młode sportowe talenty z klas 1-4 wzięły udział w powiatowych zawodach szkolnych w grach i zabawach ruchowych, młodzież prezentowała się bardzo dobrze. Uczniowie dzielnie rywalizowali, pokazując prawdziwą duszę sportowców. Z dumą ogłaszamy, że zajęliśmy 5 miejsce w powiecie - fantastyczny wynik!
Gratulacje za zaangażowanie i wspaniałą postawę naszych młodych sportowców.
Uczniowie brali udział w zawodach pod okiem nauczycieli:
Sebastiana Ostrowskiego i Aleksandry Zientarskiej.
25.03 mieliśmy przyjemność uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym pt: „GANG ŚMIECIAKÓW” o tematyce profilaktycznej w wykonaniu Teatru Grupa T z Torunia. Była to promocja postawy ekologicznej, sposobów dbania o środowisko, promowanie zdrowego stylu życia, elementów profilaktyki uzależnień (alkohol, nikotyna, napoje energetyczne i inne używki).
20 marca to dzień obchodów Zgierskiej Zbrodni. Uczniowie klasy 6a jako przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w obchodach upamiętniających zbrodnię, która wydarzyła się w Zgierzu. Młodzież wysłuchała historii związanej z tym wydarzeniem i złożyli zniczy pod pomnikiem na Placu Stu Straconych.
Klasa 4a na lekcji wychowawczej gościła panią Annę z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zgierzu. Uczniowie analizowali NETYKIETĘ. Czwartoklasiści wykazali się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w sieci i przy okazji dobrze się bawili.
Ilona Śleboda
Dziś (22 marca) świętowaliśmy Światowy Dzień Wody.
Uczniowie klas 0-3 z tej okazji dowiedzieli się jakie znaczenie ma woda, jej oszczędzanie oraz ochrona. Nie zabrakło mini testu, sprawdzającego wiedzę klas.
Oczywiście, dziś na korytarzach przeważał kolor niebieski i dużo WODY do picia!
"Jak minął dzień?” – na takie pytanie musiały odpowiedzieć w formie graficznej uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej w czwartek (21.03.). Najpierw wysłuchały książki „Kolorowy potwór”, która miała być inspiracją do pracy plastycznej.
Okazało się, że naszym dzieciom towarzyszyły wczoraj nie tylko żółta radość i zielony spokój, ale też czerwona złość czy niebieski smutek.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że nie ma nic złego w odczuwaniu złości, wstydu czy smutku. Choć nie są to emocje, które chcemy przeżywać na co dzień, nie należy ich tłumić. Nie ma złych emocji, są tylko nieodpowiednie sposoby ich regulacji. Emocje są jak busola – pozwalają lepiej orientować się w świecie.
Karolina Patora, wychowawca świetlicy