17.11 AKCJA PROFILAKTYCZNA „Witaminy zamiast nikotyny”
W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. To doskonała okazja, by uświadamiać młodzieży, jak szkodliwa dla organizmu jest nikotyna.
17.11 AKCJA PROFILAKTYCZNA „Witaminy zamiast nikotyny”
W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. To doskonała okazja, by uświadamiać młodzieży, jak szkodliwa dla organizmu jest nikotyna.
Samorząd Uczniowski ogłasza KONKURS w ramach akcji antynikotynowej- PROMOCJA ZDROWIA .
Zadanie konkursowe dla uczniów klas 1- 3: WYKONAJ PLAKAT w dowolnej technice (kolaż, rysunek, schemat) na temat SKUTKI PALENIA PAPIEROSÓW
Zadanie konkursowe dla uczniów klas 4-8: STWÓRZ KAMPANIĘ REKLAMOWĄ (filmik) informującą o szkodliwości palenia papierosów.
Prace dostarczamy/ wysyłamy do p. Ilony Ślebody lub p. Pauliny Janiszewskiej.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 13. Edycji konkursu pt. „Dary jesieni” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Zgierzu. W konkursie wzięło udział w sumie 8 szkół oraz 44 uczniów.
W podziękowaniu za udział w konkursie dzieci otrzymały małe słodkie upominki.
Dziś reprezentaci naszej szkoły, Aleksandra Tomczak z 6A oraz Piotr Stańczyk z 6B, pod opieką p. Staniewskiej, wzięli udział w organizowanym przez SP6 międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Jesień w poezji". Oboje zaprezentowali się fantastycznie. Piotr Stańczyk otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 4-6 za deklamację wiersza Jerzego Harasymowicza pt. "Jesienna zaduma".Serdecznie gratulujemy!
14 listopada uczniowie korzystający ze świetlicy mogli w dowolny sposób wykorzystać przyniesione przez nauczyciela kolorowe czasopisma, ścinki pianki brokatowej samoprzylepnej oraz kolorowy papier. Powstały piękne, wyjątkowe prace.
Zajęcia prowadzone przez panią Karolinę Patorę były zainspirowane stroną internetową Krokotak.
Klasy 6A i 6B, pod opieką wychowawczyń, brały udział w tworzeniu "żywej flagi" 🇵🇱 przed Urzędem Miasta Zgierza. Happening uświetnił obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły, Martyna Paździor i Mateusz Szymczak, wzięli udział w etapie rejonowym konkursu "Książka mówi". Organizatorem wydarzenia było w Zgierzu
Delegacje naszej szkoły z klas ósmych, piątej i trzeciej wzięły udział 11 listopada w miejskich uroczystościach 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na pl. Jana Kilińskiego uczniowie uczestniczyli w powitaniu Sztafety Rowerowej
"Ogień Niepodległości“ zgierskich harcerzy, która przywiozła do Zgierza znicz zapalony na polu bitewnym w Kostiuchnówce na Ukrainie.
Następnie uczniowie SP 10 przeszli wraz z innymi delegacjami i mieszkańcami miasta w radosnej Paradzie Niepodległości ulicą Długą na pl. Jana Pawła II. Tutaj nastapiło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicami umieszczonymi na budynku Urzędu Miasta Zgierza.
Ostatnim punktem obchodów, w jakich wzięli uczniowie naszej szkoły, było zapalenie znicza i odmówienie krótkiej modlitwy za zmarłych na Płycie Kostiuchnowskiej na Starym Cmentarzu.
Za swoje zaangażowanie Szkoła Podstawowa nr 10 otrzymałą nagrodę w konkursie Kolorowa Niepodległa - Kibicuj Sztafecie Rowerowej „Ogień Niepodległości“. Jest nią vaucher na sumę 300 złotych oraz darmowa wycieczka do zgierskiego muzeum.
Opiekunami grup byli: dyrektor szkoły Anna Sadok, wychowawczyni klasy 5b, Ilona Jatczak oraz nauczyciel historii Dominik Kaźmierski.
Miło nam poinformować, że na II Staszicowskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej ucznnice naszej szkoły zajęły:
II miejsce Aleksandra Cyrulińska
III miejsce Kaja Piec
Gratulujemy.
10.11.22 klasa 6a (oraz uczennica z klasy 7a), pod opieką p. Aleksandry Staniewskiej i p. Dominika Kaźmierskiego, przygotowała uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Deklamacje wierszy o Ojczyznie przeplatane były pieśniami patriotycznymi.
Tego dnia uroczysty apel odbył się również w klasach młodszych-wystąpiły klasy 2a i 2 b pod nadzorem wychowawców p. Katarzyny Targalskiej oraz p. Renata Szymańska
W dniu 10.11.22 reprezentanci Szkoły z klas 4-6 wybrali się na Szkolny Skills Challenge "Mierz wysoko" Marcina Gortata do Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie mieli do pokonania tor sprawnościowy w jak najkrótszym czasie. Rywalizowali z rówieśnikami z 9 zgierskich szkół. Maria Wierzbicka 5b znalazła się w trójce najlepszych dziewczynek i awansowała do kolejnego etapu. Bardzo dobre czasy uzyskali również Kaja Knop 4b oraz Alexander Rajski 6a.
Opiekunem grupy na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Damian Bałabuch.
Gratulujemy i życzymy Marysi powodzenia w kolejnym etapie
Z przyjemnością informuję, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się godną pochwały postawą i wzięli udział w akcji Małego Samorządu Uczniowskiego, porządkując groby osób rozstrzelanych w Zgierzu 20 marca 1942 r. Dzieci z zapałem zmiatały i grabiły liście oraz usuwały stare znicze z mogił w lućmierskim lesie. W ciszy zmówiły też modlitwę i zapaliły znicze w intencji poległych.
#SzkołaPamięta
7 listopada odbyła się bajkowa impreza dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego. W ramach Dnia Postaci z Bajek dzieci brały udział w różnych konkurencjach związanych z ich ulubionymi bohaterami baśni, bajek i dobranocek. Śmiałkowie próbowali mikstur Baby Jagi, sportowcy wcielili się w Kota w butach i brali udział w wyścigu, a wielbiciele miodu niczym Kubuś Puchatek wyczyścili z niego talerzyki. Na zakończenie wszyscy zatańczyliśmy "Taniec Brzydkiego Kaczątka", czyli popularne "Kaczuchy"
Dzisiejszego dnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się kiermasz potraw pod hasłem ,,Dary jesieni''. Uczniowie klasy 6b i 8c przygotowali smakołyki: babeczki dyniowe, orzechowe, jabłuszkowe, babeczki z cukinią, galaretki z owocami, ciasta marchewkowe, deserki owocowo-ciasteczkowe, szarlotki i pyszne naleśniki z jabłkami. Mniammmmm 🍏🍎🥑🧁🍌🍊
Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy
Ponieważ wielu uczniów chciałoby posiadać w domu książki p. G. Bąkiewicz biblioteka szkolna informuje - jeszcze tylko jutro będzie można uzupełnić swoją domową biblioteczkę - po 11 listopada książki wracają do wydawnictwa. Jednocześnie przypominam, że większość tytułów książek p. G. Bąkiewicz można wypoźyczyć w bibliotece przez cały rok
9 listopada gościliśmy w naszej szkole przemiłą autorkę ponad 40 książek związanych z historią Polski i województwa- p. Grażynę Bąkiewicz. Uczniowie klas 4-7 mogli usłyszeć historie z życia autorki oraz kulisy powstawania książek historycznych. Mieliśmy także możliwość nabycia książki z autografem i dedykacją. Wizytę wyjątkowego gościa zapamiętamy na długo.
W dniu 08.11. klasy 6a i 8b w Teatrze Muzycznym w Łodzi oglądały spektakl taneczno-muzyczny pt. "Alicja w Krainie Czarów", w którym brały udział również zdolne uczennice naszej szkoły, m.in. Aleksandra i Magdalena Cyrulińskie. Gratulujemy wspaniałego występu!
Uczniowie klas 8a, 8b i 8c uczestniczyli dzisiaj w seansie filmowym w Starym Młynie w Zgierzu.
Obejrzany przez nas film "Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana została z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.
BIBLIOTEKA ZAPRASZA
NA
WYJĄTKOWE WYDARZENIE
SPOTKANIE Z PISARKĄ
GRAŻYNĄ BĄKIEWICZ
Grażyna Bąkiewicz – historyk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść „O melba” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. „Korniszonek” (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”. „Ale historia… Mieszko, ty wikingu!” otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Powieść historyczna Mówcie mi Bezprym została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY.
Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej.
Twórczość Grażyny Bąkiewicz
seria Ale historia:
Wiele z powyższych tytułów jest dostępna w bibliotece szkolnej!
Spotkanie autorskie odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 10.00 w sali gimnastycznej.
Zaproszone są klasy 4-7
Podczas spotkania z autorką będzie możliwość zakupienia książki z możliwością dedykacji i autografem pisarki J
Zapraszam serdecznie.
Anna Chodowska -nauczyciel biblioteki szkolnej