Po dwuletniej przerwie biblioteka szkolna wznawia akcję
Bookcrossing, czyli uwolnij książkę.


Wznawiamy, ale i rozszerzamy jej zasięg. Ta edycja nie ogranicza się do wykładania książek jedynie przed zaplanowanymi wywiadówkami. Coś do czytania dorośli i dzieci mogą przynosić
i brać codziennie! Niebawem na parterze w odpowiednio oznaczonym miejscu pojawią się „uwolnione książki”. Tam szukajcie tej dla siebie.

„WEŹ, PRZECZYTAJ, PODAJ DALEJ”
Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.

Jak uwolnić książkę?
Masz w domu książkę, którą już przeczytałeś i teraz zbiera kurz? Przynieś ją do szkolnej biblioteki. Po wklejeniu odpowiedniej nalepki wyłożymy ją w oznaczonym miejscu, z którego będzie mogła zostać zabrana przez innego czytelnika i ponownie kogoś wzruszy, rozbawi, czegoś nauczy.

Co daje mam bookcrossing?
Bookcrossing  pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek,  powoduje, że książki są w ciągłym obiegu.

Bookcrossing to  bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą.

Zapraszamy do naszych regałów z "Uwolnioną książką", to miejsce gdzie można przynieść książkę lub ją stąd zabrać.