Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły Natalia Przywojska, Gracjan Banaszczyk, Zuzanna Klauze, Julia Nowak i Maksymilian Wojtera z powodzeniem potrafią połączyć naukę z realizacją swoich sportowych pasji.
Zrzeszeni w Ozorkowskim i Zgierskim Klubie Karate (klubkarate.pl) doskonaląc umiejętności pod okiem mistrza świata sensei Mariusza Lewandowskiego (4 Dan w Karate Tradycyjnym) wielokrotnie stawali na podium.
26 listopada 2021 odbył się pierwszy etap konkursu „Discover Canada” odbywającego się pod patronatem Ambasady Kanady, Uniwersytetu Śląskiego, Konsulatu Polski w Toronto oraz MEN. W konkursie sprawdzana jest wiedza o Kanadzie, jak również znajomość języka angielskiego. Do wygrania są wysokie nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe oraz indeks na filologię angielską Uniwersytetu Śląskiego.
Nasza szkoła daje młodzieży możliwość rozwoju poprzez wykorzystywanie na zajęciach dodatkowych pomocy dydaktycznych. Aktualnie posiadamy: 48 laptopów, 71 komputerów, 10 tabletów, 4 tablice interaktywne, 24 projektory, 22 drukarki, 20 przenośnych magnetofonów z możliwością podłączenia słuchawek do nauki języków obcych, 8 odtwarzaczy DVD, lupy oraz mikroskop. Uczniowie korzystają również z w pełni wyposażonych sali lekcyjnych oraz sali gimnastycznej.
Dzięki pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach programu „Aktywna tablica”, uczniowie będą mogli rozwijać swoje kompetencje. Zajęcia zyskają na wartości dzięki dodatkowym materiałom audiowizualnym i prezentacjom. Młodzież bardziej zaangażuje się w lekcje, dzięki czemu nauka stanie się dla nich przyjemniejsza a co za tym idzie bardziej efektywna. Jak wiadomo, młodzież chętniej korzysta z nowinek technicznych, dlatego zastąpimy tradycyjne tablice monitorami, dzięki czemu lepiej skupimy uwagę młodzieży a szeroki wybór funkcji pozwoli nauczycielom na prowadzenie ciekawszych zajęć. Na lekcjach również zadbamy o to, żeby monitory były wykorzystywane do kontaktu z prasą. Zwrócimy uwagę na praktykę – uczniowie będą prowadzić wideokonferencje. Monitory wzmocnią również rozwój kreatywności – uczniowie będą ćwiczyć na nich umiejętność rysowania. Pomoce zakupione w ramach programu sprawią, że staniemy się szkołą nowoczesną a sposób nauczania będzie bardziej innowacyjny.
W dniu 29 listopada w naszej szkole organizowane są andrzejki. W związku z tym w poniedziałek uczniowie na 3 i 4 godzinie lekcyjnej sprzedają ciasta oraz wystawiają swoje stoiska z wróżbami.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dziś otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. Pan Klaus Leutner, nasz wieloletni przyjaciel i inicjator wielu projektów, m.in. projektu o „Bronisławie Czubakowskiej” oraz upamiętnienia ofiar reżimu nazistowskiego na cmentarzu Altglienicke został odznaczony Krzyżem Zasługi przez prezydenta Niemiec, pana Franka-Waltera Steinmeiera. Pan Leutner, wspierany przez swoją żonę Alinę, która pochodzi z Głowna, od wielu lat prowadzi działania upamiętniające ofiary reżimu nazistowskiego i jednocześnie wspierające porozumienie między ludźmi, otwartość i empatię. Pan Leutner od lat stawia na współpracę młodzieży jako kontynuatorów jego dobrych praktyk. Cieszymy się i jesteśmy dumni z jego wyróżnienia, bardzo mu gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych projektów.
19 listopada 2021 klasa 1A pod opieką pana prof. S. Kozickiego i pani prof. K. Rybińskiej brała udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Farmacji w Łodzi.
Każdy z nas posiada pełną szafkę różnego typu medykamentów. Nieraz są one przydatne, tak jak teraz, gdy za oknem pada i człowiek czuje się zupełnie osłabiony. Chociaż nie zawsze tak było. Leki były dobrem luksusowym i opierały się głównie na wyrobach ziołowych. Dzisiaj jest to trudne do wyobrażenia, bo większość leków jest szeroko dostępna w aptekach.
W czasie wycieczki pracownicy muzeum „przenieśli” w czasie uczestników wycieczki o jakieś kilkaset lat wcześniej, gdy europejskie apteki wyglądały zupełnie inaczej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat produkcji leków w dawnych aptekach, dowiedzieć się czym jeszcze w XIX i na początku XX w zajmowali się aptekarze oraz porozmawiać o zasadach zdrowego odżywiania, a także wykonać różne doświadczenia. Uczniowie zobaczyli również jak wyglądały pojemniki na leki, meble z apteki inne przyrządy stosowane w dawnych aptekarskich czasach.
Miłośnicy języka angielskiego mają okazję zgłosić się do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER Konkurs odbędzie się 9 grudnia 2021 r. w macierzystych szkołach uczniów. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych konkurs będzie testem wielokrotnego wyboru. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone podstawą programową. Na stronie www.jersz.pl można bezpłatnie pobrać arkusze zadań z lat ubiegłych.
ZGLOSZENIA DO p. Iwony Załęckiej – DO 26.11.2021 UWAGA! udział w konkursie jest płatny – 12zł
Uczniowie klasy IIIB wzięli udział w specjalnej lekcji online przeprowadzonej przez Cultural Care Au Pair w Warszawie.
W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się na czym polega program au pair, który umożliwia młodym osobom w wieku 18-26 wyjazd do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy J-1 dla uczestników wymiany na okres 12-24 miesięcy. Au pair mieszka z rodziną goszczącą, uczestniczy w zajęciach na lokalnym college’u i pomaga opiekować się dziećmi. W zamian ma możliwość poznania życia w nowym kraju i nowej kulturze oraz tworzenia niezapomnianych wspomnień.
Po prezentacji uczniowie rozwiązali test Kahoot! i otrzymali nagrody oraz upominki.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na strony www.culturalcare.pl www.facebook.com/ccappoland celem uzyskania szczegółowych informacji o programie.
Dzięki życzliwości Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Zgierzu, udało się zorganizować wystawę poświęconą szkodliwości palenia papierosów i historii nikotyny na świecie. Wystawa zbiegła się w czasie ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który wypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Papieros – źródło cyjanowodoru i innych śmiertelnych związków chemicznych – uzależnia, truje i zabija. Jego historia sięga ludów pierwotnych, które uważały tytoń za świętą roślinę, ale były i takie czasy, kiedy za palenie papierosów ścinano głowy lub rzucano klątwy. Wreszcie w XX wieku palenie papierosów stało się pochodnią walki o równouprawnienie. Historia palenia papierosów jest barwna i zatoczyła niejedno koło. Nie zmienia to jednak faktu, że ten nałóg to śmiertelne zagrożenie nie tylko dla palacza, ale i dla jego najbliższego otoczenia. To chyba najważniejszy przekaz tej wystawy.
W dniu 17 listopada 2021, na pływalni SP 173 w Łodzi, odbyły się Finały Województwa Łódzkiego w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców, realizowane w ramach LICEALIADY 2021.
Prawo startu w tych zawodach wywalczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły wygrywając eliminacje na poziomie Mistrzostw Powiatu Zgierskiego, a następnie Półfinały Wojewódzkie. Zawody finałowe zakończyły się dużym sukcesem dla naszej reprezentacji dziewcząt, które wywalczyły III m-ce. Reprezentacja chłopców zakończyła rywalizację zajmując V m-ce.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Informacje o ciasteczkachZgoda